in

“Mos harxhoni frymë me një kryeministër qen, rrëzojeni!”

 

Petrit Vasili, kryetari i Grupit të LSI ka reaguar sot pas debateve që kanë shpërthyer ndërmjet kryeministrit dhe rektorëve të universitetit e sidomos, pas lumit të fyerjeve të Ramës ndaj rektorit Mynur Koni.

“Mos harxhoni frymë me një kryeministër qen të karriges, rrëzojeni! – u shpreh Vasili sot. – Një prej rektorëve rreket t’i shpjegojë ligjin e Arsimit të Lartë, kryeministrit.

Kryeministri, as ka asnjë lidhje as me ligjin e Arsimit të Lartë, që nuk e kupton fare dhe as me studentët, që vuajnë kushte të turpshme jetese e mësimi.

Kryeministri është thjesht një qen, që ka ngulur kthetrat te karrigia dhe leh, jargavitet e qurrepset për të dhe kaq.”

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by qpl

Këto janë fjalët e vajzës së Komandantit Legjendar Adem Jashari, pas formimit të ushtrisë…

Si mund të mburremi me Sindikatat që nuk funksionojnë?