• in

  Pse kemi prekur fundin?

  Shqipëria ka kaluar kohë më të vështira se këto që po kalon tani, e megjithatë ka qenë më dinjitoze. Nëse sheh shtypin apo dokumentet e kohës, shqiptarët kanë jetuar me dinjitet më së shumti dhe nuk shfaqen si qaramanë, grindavecë, sharlatanë, dallkaukë, idiotë dhe gojëndyrë siç shfaqen tani në ligjërimin publik. Nëse e sheh modelin […]

 • in ,

  Putin urim të veçantë për Festën e Flamurit…

  Në mesazh, Putin shprehet se Shqipëria dhe Rusia do të zhvillojnë marrëdhënie konstruktive në interes të të dyja palëve. Urimi i Putinit drejtuar zotit.Ilir Meta: “I nderuar zoti President, pranoni urimet e mia me rastin e festës kombëtare të Shqipërisë, Ditës së Flamurit. Jam i sigurt se zhvillimi i marrëdhënieve konstruktive dhe bashkëpunimit dypalësh ruso-shqiptar […]

 • in

  Sulmohet ambasada e Serbisë

  Një shtetas serb sulmoi ambasadën e vendit të tij në Athinë, gjatë orëve të paradites së sotme në kryeqytetin grek. Me një thikë në dorë, shtetasi arriti të hyjë me forcë në ambientet e ambasadës, por u izolua më pas nga forcat e sigurisë, deri në mbërritjen e forcave të policisë. Aktualisht shtetasi serb është […]

 • in

  Dita e Halloween-it një tallje nga demonët…

  Teksa po lundroja në internet kryesisht në rrjetet sociale Facebook dhe Instagram ajo çfarë shikoja ishte: ‘Gëzuar Halloween-in ‘ ose ‘Time for Halloween’ te shoqëruar me foto të ndryshme me maska ose me vizatime në fëtyrë. Pak më vonë mendova të dal një xhiro nëpër qytet se në rrjetet sociale vetëm gjëra në lidhje me […]

 • in ,

  E Fundit/ Plas sherri Hellbanianz vs OTR

  Rreperat e njohur te grupit Hellbanianz , të njohur si Vinz dhe Stealth duket se kan nisur një “sherr” me rreperin e njohur Noizy dhe Samirs4m. “Sherri” ka nisur në rrjetin social Instagram , në Instastory. Ku rreperi stealth ka postuar fotot si më poshtë⤵ Reagimi i Noizyt ka qën i menjehershëm⤵ K y konflikt […]

 • in ,

  Kapet refugjati që synonte Europën i fshehur në valixhe

  Autoritetet spanjolle ndaluan një 22-vjeçare javën e kaluar derisa po kalonte kufirin në Ceuta, në Afrikën e Veriut. Në valixhe i është gjetur një 19-vjeçar nga Gaboni me iniciale A.H.Policia i ka dhënë ndihmën e parë menjëherë pasi ai kishte mungesë të oksigjenit brenda valixhes. Autoritetet kufitare dyshuan në femrën kur e panë se valixhen […]

 • in

  Dy kosovarët e rrahur brutalisht në Serbi janë furrtarë, mësohet identiteti i njërit prej tyre

  Një ngjarje e rëndë u ka ndodhur dy shqiptarëve nga Kosova, në natën e së dielës, në Serbi. Ata janë rrahur brutalisht, në një rrugë, në qytetin e Novi Sadit. Njëri prej të lënduarve, sipas mediave të atjeshme, është në gjendje të rëndë dhe po lufton për jetë. Sipas Gazetës Express bëhet fjalë për Çlirim […]

 • in

  Eskorta e frikshme e Recep Tayyip Erdogan

  Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan sapo ka lënë pas një vizitë të rëndësishme në Gjermani, ku u ftua nga homologu Frank-Walter Steinmeier. Erdogan u takua dhe me kancelaren Merkel, në një përpjekje të dyanshme për shuarjen e fërkimeve dhe normalizimin e mardhënieve Ndër të tjera, në vizitën e tij Erdogan morri pjesë dhe në inagurimin […]

 • in

  Majmuni shtrihet përtokë së qeshuri kur sheh një truk të këtij burri

  Një djalosh ka simuluar një truk magjik në prani të orangutangut, i cili po e shikonte me mjaft vëmendje. Në momentin që përfundon truku magjik, orangutangu shtrihet në tokë i çuditur. Videon e incizuar në një kopsht zoologjik dhe e publikuar në YouTube e keni mëposhtë⤵Klikoni mbi tekst⤵ Majmuni shikon një truk magjik reagimi i […]

Load More
Congratulations. You've reached the end of the internet.