Uncategorized 

Dështon propaganda/ Ky është rasti i foshnjës nga Tepelena që nuk ka marrë ende bonusin e lindjes edhe pse kanë kaluar tre muaj

Teksa viti 2018 ishte duke u mbyllur kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu bënë të ditur se nëpërmjet një Vendimi të Këshillit të Ministrave që do të hynte në fuqi që në datën 1 janar të 2019, nënat dhe bebet përpara se të linin spitalin do të merrnin një çek, vlera e të cilit varej nga rendi i fëmijës. Kjo VKM parashikon se për fëmija i parë përfiton 40.000 lekë, fëmija i dytë 80.000 lekë dhe fëmija i tretë 120.000 lekë. Kujtojmë këtu se…

Sample Page

This is an example page. It’s different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this: Hi there! I’m a bike messenger by day, aspiring actor by night, and this is my website. I live in Los Angeles, have a great dog named Jack, and I like piña coladas. (And gettin’ caught in the rain.) …or something…

Kulture 

Mirdita, destinacion per turizmin e aventures, shenjohen 400 shtigje!

Agjencia Kombëtare e Turizmit ishte e pranishme në Mirditë, në aktivitetin më temë Promovimi i turizmit malor nëpërmjet kthimit të resurseve natyrore në produkte turistike të vizitueshme dhe të aksesueshme. Potencialet për zhvillimet e turizmit malor në rrethin e Mirditës me atraksione të tilla si Pllaja e Valmur-Didhe, Bjeshkët e Kacinarit etj., përfaqësojnë një mundësi të madhe për zhvillimin turistik malor të zonës. Gjithashtu, kjo çon dhe në rritjen e numrit të turistëve që mund të eksplorojnë shtigjet e kësaj zone malore jo shumë të njohur për publikun e gjerë.…
OPINION 

“Privatësia”

  "Liria njerëzore nuk është vetëm çështje private, por ajo nuk është asgjë nëse nuk është edhe çështje private" -Markuzeu Nëse unë zgjedh për të bërë dicka ajo është zgjedhja ime dhe një zgjedhje që është private. Po ashtu është liria ime të bëj dhe një foto, edhe nëse kjo foto shfaq paknaqësi tek "ata" ose "ato" për arsyen e vetme të përsonazhit që zgjedh të bëj foto. Gjatë ditës së djeshme me datë 26.02.2019 isha i pranishëm në protestën e Opozitës si 'Gazetar online'. Gjatë kësaj kohe në protestë…
Aktualitet 

Protestuesit i thyejnë xhamat makinës së Policisë( video)

Një incident me një makinë policie është shënuar në protestën e opozitës ,ku makina e parkuar afër xhamisë i janë thyer xhamat nga protestued. Ndërkohë që opozita po zhvillonte protestën para parlamentit. Një incident i cili mund të ishte shmangur nga ana e protestuesve por ata janë shprehur që me gjithë atë gaz lotsjellës që u hodh 'pak e kanë' Video ⬇️ http://qpl.al/wp-content/uploads/2019/02/Video_20190226225642973_by_videoshow.mp4 K.P//qpl.al
Aktualitet OPINION 

Si mund të mburremi me Sindikatat që nuk funksionojnë?

Shoqatat sindikale në Europë dhe më tej, merren çdo ditë me kushtet e punës,trajtimin ekonomik të punonjësve, sigurinë në punë, shanser e barabarta,luftojnë kundër shfrytëzimit të njeriut,punës së zezë, mospagimit të kontributeve,aksidenteve në punë, punës së të miturve, diskriminimeve në vendet e punës, e kështu me rradhë. Po a protestojnë sindikatat në Shqipëri? A janë ato, mbrotjëse të punonëjsve? A kanë drejtuesit e tyre, fuqi morale për të protestuar përballë partive politike dhe qeverive? A ekzitojnë realisht sindikata dhe çfarë “modeli” janë? Këtyre pytjeve mundë tiu përgjigjemi kështu: Sindikatat në…
Aktualitet 

Këto janë fjalët e vajzës së Komandantit Legjendar Adem Jashari, pas formimit të ushtrisë…

  Shqipe Jashari është e bija e komandantit legjendar Adem Jashari, e cila i mbijetoj luftës, e sot jeton me mallin dhe krenarinë për babain dhe gjithë pjesën tjetër të familjes që u flijuan për tokën e Kosovës. Shqipe Jashari, është bashkëshorte, nënë e përkushtuar e tre fëmijëve dhe profesioniste e zonja. Babai i saj është nismëtar i UÇK-së dhe Shqipja thotë: “Epopeja e familjes sonë nuk ndodhi rastësisht. Për këtë epope, Familja jonë e madhe kishte vite që ishte përgatitur. //K.P qpl.al//

Collection

[bimber_collection title="List Upvote" template="upvote" max="3"] [bimber_collection title="Grid XXSmall" template="grid-xxs" max="12" columns="6" show_shares="no" show_views="no" show_comments_link="no" show_downloads="no" show_votes="no" show_categories="no" show_summary="no" show_author="no" show_avatar="no" show_date="no"] [bimber_collection title="Grid XXSmall Mod01" template="grid-xxs-mod01" max="5" show_shares="no" show_views="no" show_comments_link="no" show_downloads="no" show_votes="no" show_categories="no" show_summary="no" show_author="no" show_avatar="no" show_date="no"] [bimber_collection title="Grid XXSmall Mod11" template="grid-xxs-mod11" max="5" show_shares="no" show_views="no" show_comments_link="no" show_downloads="no" show_votes="no" show_categories="no" show_summary="no" show_author="no" show_avatar="no" show_date="no"] [bimber_collection title="Grid Small Mod03" template="grid-s-mod03" max="5" show_shares="no" show_views="no" show_comments_link="no" show_downloads="no" show_votes="no" show_categories="no" show_summary="no" show_author="no" show_avatar="no" show_date="no"] [bimber_collection title="Ordered Text List XSmall" template="otxtlist-xs" max="5" show_featured_media="no" show_shares="no" show_views="no" show_comments_link="no" show_downloads="no" show_votes="no" show_categories="no" show_summary="no" show_author="no" show_avatar="no" show_date="no"] [bimber_collection title="Ordered Text…

Page with left sidebar

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse facilisis eros risus. Nam massa sem, commodo ut tellus et, venenatis fermentum sapien. Aenean id augue hendrerit, rhoncus augue eget, vulputate risus. Quisque ultricies eros sem, dapibus imperdiet lorem gravida ac. Curabitur sit amet quam pellentesque nisi faucibus tempus. Integer eu lacus risus. Morbi eleifend ut enim eget ornare. Nunc ultrices nisi ipsum, elementum dictum nulla porta ac. Nam vitae lacinia odio. Aenean mattis in ex ut pulvinar. Integer eget imperdiet magna. Pellentesque erat purus, dignissim sit amet hendrerit non, scelerisque…

How to disable adblockers?

Thank you for deciding to whitelist out site. Here’s how to do it: Adblock Plus To whitelist us with Adblock Plus please do the following steps: Click the Adblock Plus icon. Click “Enabled on this site”. In Firefox Click “disable on the site”. Reload the page. Adblock To whitelist us with Adblock please do the following steps: Click the Ad Block icon. Click “Don’t run on pages on this domain”. Reload the page. Ghostery To whitelist us with Ghostery please do the following steps: Click the Ghostery icon. Click “Whitelist…

GDPR Privacy policy

Name/Title: BringThePixel Email: [email protected] INFORMATION YOUR ORGANIZATION COLLECTS: The following table shows the information you selected when filling out the privacy tool. Type of Information What you collect Who collects it For what reason Who uses it Stored by Shared with Contact Information Name Website or IT support Application forms Website or IT support Electronic File CONSENT PRACTICES Consent is voluntary agreement with what is being done or proposed. Consent can be either express or implied. Express consent is given explicitly, either orally or in writing. Express consent is unequivocal…

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.