in

Ne pranga 17-vjeçarja dhe miku i saj pukjan, vjedhin 5 milionë lekë…

Dy të rinj kanë rënë në pranga nga policia ditën e sotme pasi akuzohen se kanë vjedhur një shumë prej 5 milionë lekësh të vjetra.

Në pranga janë vënë 21-vjeçari Paulin Tusha lindur në Pukë dhe një 17-vjeçare me inicialet E.P. e skeduar edhe jashtë vendit për vjedhje.

Shuma prej 5 milionë lekësh gjendej në kroskotin e një makine të parkuar pranë një pallati në Vorë.

Ngjarja ka ndodhur dy ditë më parë, ndërsa arrestimi i të rinjve është bërë ditën e sotme.

Pritet një njoftim zyrtar nga policia.

K.P//qpl.al

Kur kanë shumë fruta, norvegjezët i vendosin jashtë oborrit që kalimtarët t’i marrin

Rita Ora i thyen të gjithë kufijtë