HomeLAJME99-vjeçarja nga Kroacia fiton luftën ndaj COVID

99-vjeçarja nga Kroacia fiton luftën ndaj COVID

Margareta është banorja më e moshuar e Shtëpisë së të Moshuarve në Karlovac, e cila mposhti COVID-in.

Gjyshja 99-vjeçare vazhdoi trajtimin në Spitalin e Përgjithshëm Ogulin, pasi rezultoi pozitive edhe pse ishte asimptomatike. Pas tre javësh trajtimi në spitalin Ogulin, ajo u kthye në Shtëpinë e të Moshuarve “Sveti Antun”.

Sipas medias kroate, ajo nuk ka lëvizur për disa kohë, por ka qenë me shëndet relativisht të mirë dhe nuk po merr ndonjë terapi.

Kroacia deri më tani ka regjistruar mbi 131 mijë të infektuar me virus gjersa kanë vdekur 1861 persona.

Most Popular