HomeSPORTKryeson Haaland, ja golashënuesit më të mirë të Champions-it

Kryeson Haaland, ja golashënuesit më të mirë të Champions-it

Kjo është tabela e golashënuesve më të mirë të Ligës së Kampionëve (2020-2021), azhurnuar pas ndeshjeve të mbrëmshme. Sikurse duket, kryeson bomberi norvegjez i Borussia Dortmund, Haaland, ndërsa Messi dhe Ronaldo nuk duken kund. Në listë (me 3 gola e lart) është edhe shqiptari i Salzburgut, Berisha.

FUTBOLLISTI SQUADRA GOLA
Haaland Borussia Dortmund 6
Rashford Manchester United 5
Morata Juventus 5
Plea Borussia Monchengladbach 5
Lukaku Inter 4
Jota Liverpool 4
Berisha Salzsburg 4
 An.Miranchuk Lokomotiv 3
Messi Barcelona 3
Ëerner Chelsea 3
D. Zapata Atalanta 3
Ferran Torres Manchester City 3
Immobile Lazio 3
Bruno Fernandes Manchester United 3
Sergio Oliveira Porto 3
Joao Felix Atletico Madrid

Most Popular