HomeLAJMERama nxjerr Ballën për t’i mbajtur uturukun Frok Çupit

Rama nxjerr Ballën për t’i mbajtur uturukun Frok Çupit

Opinioni publik ka shperthyer ne revolte ndaj Frrok Çupit, por Rama ka nxjerre Taulant Ballen per ta marre ne mbrojtje kete pervers qe eshte vene ne sherbim te Rilindjes.

Se kujt i shërben Frok Çupi nëpër studio televizive ku sistematikisht provokon dhe intimidon kritikët e qeverisë, e ka zbuluar hapur më në fund vetë Taulant Balla.

Pas shfaqjes së turpshme që Çupi dha mbrëmë në emisionin ‘Open’, kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka marrë në mbrojtje analistin e partisë, madje edhe duke montuar një video duke nxjerrë nga konteksti debatin në rrëfim të drejtë.

Balla shkruan ‘i revoltuar’, se si mundet që t’i thuhen ato fjalë një demokrati si Çupi!

lg.php?bannerid=693&campaignid=91&zoneid=232&loc=https%3A%2F%2Fwww.syri.net%2Fpolitike%2F387529%2Frilindja merr ne mbrojtje provokatorin mediatik frok cupi si mund ti flasesh ashtu nje demokrati si ai%2F&referer=https%3A%2F%2Fwww.syri

‘Keqardhje të shohësh degradimin e Partisë Demokratike, e cila erdhi në jetë me thirrjen ‘ta bëjmë Shqipërinë, si gjithë Europa’. Si mundet të zbrazë gjithë fjalorin e rrugës kundër një demokrati si Frok Çupi, themelues i PD dhe Drejtuesi i Parë i Rilindjes Demokratike, RD’, shkruan Balla dhe postin videon e debatit!’, merr në mbrojtje Balla Çupin.

Kujtojmë se pas shfaqjes së djeshme të turpshme dhe jashtë çdo etike që dha live Frok Çupi, ditën e sotme ka pasur një lumë revolte në rrjetet sociale dhe nga mjaft individë publik.

Most Popular