HomeSPORTCristiano Ronaldo "lajthit" Barcelonen me Messin

Cristiano Ronaldo “lajthit” Barcelonen me Messin

Juventusi arrin të mbyllë fazën e grupeve me pikë të barabarta me Barcelonën, por duke qenë se në dy përballjet direkte bardhezinjtë kanë shënuar më shumë gola ndaj katalanasve, renditen në vendin e parë të grupit G.

Cristiano Ronaldo ka treguar se në ligën ku ai është ‘mbret’ nuk ka hapsirë për një tjetër “mbret” që qëndron nën hije. Me këtë fitore Ronaldo ka treguar dhe një herë formën e mirë që po kalon. Ndërkohë Messi kishte përballë një Bufon në portë dhe një Ronaldo në sulm dhe nuk ja doli të dilte triumfues.

BARCELONA-JUVENTUS 0-3
Ronaldo 13′ (p), 52′ (p)  MekKini 21′

Most Popular