HomeLAJMEÇfarë policie është ajo që të vret në derë të shtëpisë?! Flet...

Çfarë policie është ajo që të vret në derë të shtëpisë?! Flet mes lotësh babai i 25-vjeçarit që u vra nga policia

Babai i 25-vjeçarit Klodian Rasha, i cili u vra gjatë mesnatës së djeshme nga një efektv policie kërkon drejtësi për vrasjen e të birit.

Në një prononcim për ‘News24’ babai i viktimës, Qazim Rasha tha se, policia është për të mbrojtur dhe jo për të vrarë.

“Dhimbja ime është edhe e juaja. Dhimbja ime është e të gjithëve, e çdo race, e çdo babe, e çdo nëne. Lind dhe rritet dhe të jep dhe të merr Zoti. Drejtësia të bëjë drejtësi. Mos të na vrasi çdo minutë. Mos të na vrasi. Jo të më vijë djali mua në rrugicë, dhe të më vritet tek rrugica e shtëpisë. Kush mund ta bëjë këtë?! Kush është ai polic?! Çfarë policie është ajo që të vret në derë të shtëpisë. Policia është për të mbrojtur, jo për të vrarë. Djali ishte duke punuar në llaç gjithë ditën në shtëpi dhe doli të marrë cigare. Për maskën iku dhe e vranë. Prisja ta martoja, jo ta çoja në arkivol”, tha babai i viktimës mes lotëve dhe zërit që i dridhej nga dhimbja e madhe.

Rasha u vra pak pas mesnatës së të hënës pranë rrugës “Dritan Hoxha” në Tiranë nga një efektiv i forcave “Shqiponja”. Polici deklaroi se, i riu i drejtoi një send në dukje armë, ndaj ai e qëlloi për vetëmbrojtje, ndërsa SHÇBA konstatoi se efektivi ishte në shkelje të kompetencave të tij duke e çuar atë pas hekurave.

Most Popular