HomeLAJMEFotot/ Disa protestues i vënë flakën pemës e Krishtlindjeve tek Kryeministria

Fotot/ Disa protestues i vënë flakën pemës e Krishtlindjeve tek Kryeministria

Pas rreth një ore te Ministria e Brendshme, protestuesit që kërkojnë drejtësi për vrasjen nga policia të 25-vjeçarit Klodjan Rasha, janë zhvendosur te Kryeministria.

Në një moment disa individë kanë tentuar që të rrëzojnë edhe pemën e Krishtlindjeve të vendosur anash Kryeministrisë.  Më pas pemës së Krishtlindjeve i është vënë flaka. Megjithatë protestuesit janë ndalur dhe pema nuk është djegur plotësisht.

Ndërkohë edhe nga ana e policisë nuk ka pasur rezistencë për të penguar protestuesit

Most Popular