HomeLAJMEMesazhi i Artan Hoxhës për Edi Ramën pas vaksinës

Mesazhi i Artan Hoxhës për Edi Ramën pas vaksinës

Ditën e sotme në Shqipëri erdhi sasia e parë me vaksinat Anti-covid-19 të cilat llogariten të jenë të pakta në numër, tek gati 1000 copë.

Sipas gazetarit të njohur Artan Hoxha në Shqipëri kanë mbërritur vetëm 970 vaksina dhe nuk mjaftojnë edhe për 500 persona në vend.

Gjithashtu Hoxha pyet kryeministrin nëse është më lehtë tani që bëri vaksinën, duke shtuar me ironi se është dhe ai më i lehtësuar tani.

Postimi i plotë:

A je me lehte tani o byrazer???

Ja te pame qe e bere vaksinen dhe te besuam!!!

Edhe ne u lehtesuam!!!

Po vetem 970 cope vaksina ke te shkretat, qe nuk mjaftojne as per 500 veta.

Te tjeret, deri sa tu vi radha për vaksinen, duhet ose të shpetojne nga permbytjet në Shqiperine perendimore, ose te perballen me ngricat, bllokimin e rrugeve dhe mungesen e dritave në Shqiperine Veri-lindore prej stuhive te debores ….

Prandaj o “byrazer”, tani qe bere vaksinen dhe je me i mbrojtur, zahmet e ke, hidhu nje sy dhe atyre 50 mije bashkepatrioteve qe jane izoluar nga permbytjet apo bllokuar nga bora, qe të mos behen 500 mije pas nje jave…

Ti shpetojme njehere nga fatkeqesia natyrore, se aty jane, u pret puna per vaksinen, deri sa tu vi radha, kur të dale gjethi…

Most Popular