HomeLAJMESPAK E Ka Gati "Peshkun E Madh"/ 6 Zyrtarë Të LSI-Së Drejt...

SPAK E Ka Gati “Peshkun E Madh”/ 6 Zyrtarë Të LSI-Së Drejt Prangave: Meta…

Ish-kryebashkiakja e Gjirokastrës, Zamira Rami dhe ajo e Përrenjasit Miranda Rira, që të dyja bashkpuntore të LSI-se po hetohen për shpërdorim detyre.
Drejtori i Ilir Metës, Ylli Spahiu, po hetohet nga SPAK për një dosje të zezë aferash tek Patentat, një qendër e madhe korrupsioni e LSI.
E hapur është edhe dosja skandaloze e byzylykëve me autorë Petrit Vasilin dhe Ylli Manjanin, ku janë vjedhur 2.3 miliardë lekë. Manjani dhe Vasili kanë bërë tenderin për byzylykët elektronikë për mbikqyrjen e të dënuarve kur ishin në krye të Ministrisë së Drejtësisë, por kompania që ka marrë paratë nuk ka sjellë produktin.

Most Popular