HomeLAJMESherr mes tifozëve në një ndeshje futbolli në Meksikë, 44 të plagosur

Sherr mes tifozëve në një ndeshje futbolli në Meksikë, 44 të plagosur

Një ndeshje futbolli në Meksikë është shndërruar në një tragjedi.

Sfida Queretaro-Atlas u pezullua në minutën e 63-të, pasi tifozët nisën një sherr masiv në shkallët e stadiumit dhe në fushën e lojës.

Pamjet që vijnë nga stadiumi janë të frikshme, me tifozë të gjakosur nga goditjet me stola dhe leva.

Fillimisht, nga disa media u raportua për 17 viktima, por ky bilanc u përgënjeshtrua nga autoritetet zyrtare, të cilat thonë se nga përleshjet janë regjistruar 44 të plagosur dhe asnjë i vdekur.

FOTO: Sherr mes tifozëve në një ndeshje futbolli nëFOTO: Sherr mes tifozëve në një ndeshje futbolli nëFOTO: Sherr mes tifozëve në një ndeshje futbolli nëFOTO: Sherr mes tifozëve në një ndeshje futbolli në

FOTO: Sherr mes tifozëve në një ndeshje futbolli nëFOTO: Sherr mes tifozëve në një ndeshje futbolli nëFOTO: Sherr mes tifozëve në një ndeshje futbolli në

FOTO: Sherr mes tifozëve në një ndeshje futbolli në

Most Popular