HomeLAJMETensione në PD! Salianji dhe Basha gati përplasen fizikisht. Drita Lamaj qëllon...

Tensione në PD! Salianji dhe Basha gati përplasen fizikisht. Drita Lamaj qëllon deputetin

E gjitha ka nisur në momentin që në mbledhje po fliste deputetja Oriola Pampuri dhe Salianji ndërhyri në fjalën e saj, e vetmja deputete që deri më tani nuk ka dalë kundër kryedemokratit.

Sherr dhe tensione në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar të Partisë Demokratike. Burime për QPL Media bëjnë me dije se deputeti Ervin Salianji është përplasur me tone të ashpra me kryedemokratin Lulzim Basha, duke mos i kursyer as tonet e larta me njëri-tjetrin.

E gjitha ka nisur në momentin që në mbledhje po fliste deputetja Oriola Pampuri dhe Salianji ndërhyri në fjalën e saj, e vetmja deputete që deri më tani nuk ka dalë kundër kryedemokratit. Në momentin e ndërhyrjes së Salianjit, ka ndërhyrë edhe Basha, i cili është shprehur: Mos ndërhy të shantazhosh!

Most Popular