HomeLAJMEE FUNDIT/ Lulzim Basha jep dorëheqjen

E FUNDIT/ Lulzim Basha jep dorëheqjen

Lulzim Basha ka dhënë dorëheqjen.

Pasi u shkarkua nga Kuvendi i 11 dhjetorit dhe referendumi i 18 dhjetorit, Basha është larguar.

Në 6 mars, Lulzim Basha përfundoi i treti në zgjedhjet e pjesshme vendore dhe presoni ndaj tij u shtua ndjeshëm.

Deputetët kërkuan largimin e menjëhershëm të Bashës, duke theksuar se largimi i tij i hap rrugë bashkimit të PD.

Most Popular