HomeLAJMELulzim Basha jep dorëheqjen nga drejtimi i PD/ Fjalimi që mbajti

Lulzim Basha jep dorëheqjen nga drejtimi i PD/ Fjalimi që mbajti

Kryedemokrati Lulzim Basha ka dhene doreheqjen nga drejtimi i Partise Demokratike.

Vendimi ka ardhur pasi mblodhi pasditen e sotme ne seline blu Grupin Parlamentar, Kryesine dhe Kolegjin e Kryetareve.

“Nuk dua të ndalem në çfarë ka ndodhur e si, kush kishte të drejtë e kush gabim. Fatkeqësisht përpjekja për të mbajtur PD të bashkuar nuk kishte sukses. Unë dhe demokratë iu përballëm me akuza të shumta dhe sot PD po përjeton një krizë të thellë. Për këtë arsye dhe për të ndihmuar PD të lënë mënjanë ndasitë, i vetëdijshëm për peshën që mora, dorëhiqem nga detyra e kryetarit të PDS me qëllimin për të ndihmuar në ringritjen e PD”, tha Basha.

Most Popular