HomeLAJMEPamjet tmerruese të Rusisë duke ‘lëshuar raketa termobarike’ që shkrijnë organet e...

Pamjet tmerruese të Rusisë duke ‘lëshuar raketa termobarike’ që shkrijnë organet e njeriut – Moska deklaron se i ka përdorur kundër nacionalistëve ukrainas

Një video alarmante propagandistike ruse tregon raketa të tmerrshme termobarike që mund të shkrijnë organet e njeriut.

Në një VIDEO mund të shihen ushtarë duke ngarkuar raketa të gjata në një lëshues, ndërkohë që në sfond luhet muzikë gazmore orkestrale ruse.

Mjeti ushtarak shihet më pas duke u rrotulluar në pozicion në buzë të një fushe përpara se avionët të ndizen dhe raketat të lëshohen.

Ata mund të shihen teksa çajnë rrugën e tyre përmes qiellit të pastër blu përpara se të përplasen në tokë, duke shkaktuar një re të madhe tymi të dendur.

Është e paqartë nëse pamjet, të cilat janë shpërndarë gjerësisht në kanalet gjysmë-zyrtare ruse të Telegramit, janë marrë gjatë konfliktit në Ukrainë, apo janë regjistruar më parë materiale promovuese për armën vdekjeprurëse.

Most Popular