HomeLAJMEShokon deputeti ukrainas: Masakrën në Bucha e shkaktuan vetë ukrainasit në bashkëpunim...

Shokon deputeti ukrainas: Masakrën në Bucha e shkaktuan vetë ukrainasit në bashkëpunim me britanikët

Një deputet ukrainas ka shokuar me deklaratat e tij duke thënë se shërbimi sekret ukrainas dhe ai britanik janë autorët që fshihen pas masakrës në Bucha.

“Erdhën herët në mëngjes, bllokuan të gjithë zonën, shperndanë kufomat në buzë të rrugës dhe thirrën mediat të filmonin”, – deklaron ai.

 

Megjithatë dihet që Ilya Kiva është deputet i opozitës dhe pro-rus dhe njihet për deklaratat e tij të bujshme.

Më herët, ai u ka bërë thirrje shërbimeve sekrete të vendit që të ekzekutojnë presidentin e Shteteve të Bashkuara Joe Biden.

Sipas ligjvënësit të partisë euroskeptike, presidenti Biden është provokatori dhe autori kryesor i lajmeve për pushtimin e Ukrainës nga Rusia.

Most Popular