HomeLAJMEMomenti kur një ushtar rus ndiqet nga droni ukrainas – derisa largohej...

Momenti kur një ushtar rus ndiqet nga droni ukrainas – derisa largohej i frikësuar drejt njësisë së tij

Një ushtar rus është filmuar duke ikur nga një dron ukrainas, vetëm për të shkuar drejt në njësinë e tij dhe për t’i dhënë pozicionin e tij.

Trupat ukrainase më pas nisën një sulm artilerie në vendndodhjen e rusëve, me imazhet e pasojave që tregonin një shtëllungë tymi që ngrihej nga kampi i tyre i fshehur në një pyll aty pranë.

Videoja tregon ushtarin duke vrapuar furishëm në anë të një rruge fshati, ndërsa mjeti ajror pa pilot (UAV) ndjek vazhdimisht lëvizjet e tij.

Ai mund të shihet duke shikuar mbi të teksa vrapon në skajin e pluhurit pranë rrugës, qartë i vetëdijshëm se droni po e ndjek.

Most Popular