HomeLAJME“Gjithçka po dridhej, dolëm menjëherë jashtë”/ Banorët rrëfejnë momentet e panikut gjatë...

“Gjithçka po dridhej, dolëm menjëherë jashtë”/ Banorët rrëfejnë momentet e panikut gjatë tërmetit në Bosnje

Nje termet i fuqishem goditur sonte Bosnje Hercegovinen, me epuqender qytetin e Mostarit ne Perendim te vendit.

Nderkohe deshmite e para na vijne nga perjetimet e banoreve.

Gjithçka po dridhej, dolëm menjëherë jashtë”,- tha nje banore per mediat boshnjake.

Behet me dije se një pjesë e oxhakut të pallatit pranë Teatrit Kombëtar është shembur në rrugën Marshal Tito, por fatmirësisht nuk ka të lënduar.

Policia ka bllokuar një pjesë të rrugës dhe kanë mbërritur zjarrfikësit.Nga muret ranë pasqyra”, tha një tjeter qytetar, ndërsa një tjetër pohoi se muri kishte të çara të dukshme.

Most Popular