HomeLAJMETë tmerruar, shihni si dalin njerëzit nga banesat pas tërmetit (VIDEO)

Të tmerruar, shihni si dalin njerëzit nga banesat pas tërmetit (VIDEO)

Vetëm pak minuta pas tërmetit të fortë që tronditi Ballkanin dhe Shqipërinë mbrëmjen e sotme, në rrjetet sociale po qarkullojnë pamje të dëmeve materiale.

 

Siç shihet edhe në pamjet e sigurara nga qytetarët, njerëzit kanë dalë në rrugë ndërsa tjegullat dhe tullat kanë nga lëkundjet e forta.

 

Tërmeti ka qenë aq i fuqishëm, që sipas qytetarëve që jetojnë në katet e sipërme të ndërtesave për gati një minutë objektet gati po binin mbi ta.

 

Lëkundjet u ndjenë në Serbi, Kroaci në Mal të Zi e deri në Shqipëri.

 

Madje sipas raportimeve të fundit dhe videove të shpërndara nga qytetarët në Tëitter, konkretisht në qytetin Mostar të Bosnje-Hercegovinës tullat kanë rënë nga ndërtesat.

 

Most Popular