HomeLAJMETërmeti i fuqishëm shkundi Bosnjen, 2 të plagosur dërgohen në spital në...

Tërmeti i fuqishëm shkundi Bosnjen, 2 të plagosur dërgohen në spital në gjendje të rëndë

Dy persona jane derguar ne spital me demtime te renda nga tërmeti i fuqishëm që goditi sonte Bosnjë dhe Hercegovinën.

Mediat boshnjake bejne me dije per demtime te renda kështu që personat janë transferuar menjëherë në Spitalin Kantonal “Doktor Safet Mujiq” në Mostar.

Kujtojme se nje tërmet me magnitudë 5.7 ballë në një thellësi prej pesë kilometrash me epiqendër 30 kilometra në veriperëndim të Bileçës ka ndodhur sonte në orën 23:07 ne Bosnje.

Most Popular