HomeKosova & BotaVIDEO/ Tensione në Kuvendin e Malit të Zi, përplasje mes deputetëve

VIDEO/ Tensione në Kuvendin e Malit të Zi, përplasje mes deputetëve

Me tensione është zhvilluar ditën e sotme Kuvendi në Malin e Zi, ku ka pasur përplasje të ashpër mes deputetëve.

- Advertisement -

Gjatë seancës, deputeti i DPS-së, Oskar Hutter, ka akuzuar kryeparlamentarin Andrija Mandiç se nuk ka treguar respekt dhe se ka përçuar mesazhe që nxisin përçarjen.

Deputetët e partisë “Për të ardhmen e Malit të Zi”, u vendosën në foltoren e Kuvendit, duke penguar në këtë mënyrë edhe punën në seancë.

- Advertisement -

Ndërsa jashtë Kuvendit, qytetarët ishin mbledhur në shenjë proteste ndaj kryetarit të Kuvendit të Malit të Zi, Andreja Mandiç.

Më të lexuarat