HomePolitikëRusia lëshoi raketa pranë vendit ku Zelenksy takoi Mitsotakis, Rama: Dënojmë fuqishëm...

Rusia lëshoi raketa pranë vendit ku Zelenksy takoi Mitsotakis, Rama: Dënojmë fuqishëm sulmin!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me sulmin rus ditën e djeshme pranë vendit ku presidenti ukrainas Volodymir Zelensky takoi kryeministrin grek Mitsotakis.

- Advertisement -

Postimi:
Ne dënojmë fuqishëm sulmin me raketa ruse në Odessa që rrezikoi jetën e kryeministrit Mitsotakis të Greqisë, mikut dhe aleatit të përkushtuar të NATO-s dhe Presidentit Zelensky, të cilin pata kënaqësinë ta prisja javën e kaluar në Tiranë. Këto janë provokime të pamatura dhe të rrezikshme.

Më të lexuarat