HomeLAJMERama vjedh citatin nga “Vilhelm Teli” dhe ja atribuon Qemal Stafës, Paloka:...

Rama vjedh citatin nga “Vilhelm Teli” dhe ja atribuon Qemal Stafës, Paloka: Nuk ka faj Spiropali… Hajde merru me Gjicin pastaj…

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka postuar gjatë mëngjesit të sotshëm në faqen e tij në facebook  një reagim pas shenimit të radhës së Kreut të qeverisë Rama i cili ka publikuar një shprehje në faqen e tij të cilen ja atribuon Qemal Stafës por në të vertetë është një nje frazë nga nje vepër e  Fridrih Shiler, “Vilhem Teli”.
“Nuk ka faj Elisa qe Don Kishotin e shpalli vepër te “folklorit shqiptar”…”skenderbeu” i saj”, shkruan Paloka duke ironizara kreun e qeverisë.
“Hajde merru me Gjicin pastaj”, vijon shenimi i nënkryetarit të PD.
Postimi i plotë i Palokës

Nuk ka faj Elisa qe Don Kishotin e shpalli veper te “folklorit shqiptar”…”skenderbeu” i saj (me i dituri dhe i lexuari i “rilindasve” ) e dika qe “Vilhelm Telin” e paska shkruajtur Qemal Stafa…Hajde merru me Gjicin pastaj [????]

Most Popular