HomeLAJMEVizita e Ramës në Ankara, Kryemadhi: Përgatiti azilin e tij politik! SPAK...

Vizita e Ramës në Ankara, Kryemadhi: Përgatiti azilin e tij politik! SPAK të mos lejojë që të cënojnë vendin dhe sigurinë kombëtare

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, e ftuar mbrëmjen e kësaj të premte në emisionin ”Java” në RTSh, komentoi vizitën e kryeministrit Edi Rama në Ankara me ftesë të Presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan, ku ngriti pikëpyetje me këtë vizitë, ku tha se shkoi për të përgatitur azilin e tij politik.

Sipas saj, marrëveshjet në kurriz të shqiptarëve kjo 100 ditë nga zgjedhjet e 25 prillit, duhet që SPAK të hetojë e të mos lejojë që marrëveshjet si me Ankaranë dhe me Greqinë, që cënojnë vendin dhe sigurinë kombëtare.

Vendimin që Edi Rama mori për ta çuar çështjen e kufijve në Gjykatë pa ditur asnjë detaj e quajti absurde.

Most Popular