HomeSPORTIsh e dashura ruse e Ronaldos del kundër vendit të saj, Irina...

Ish e dashura ruse e Ronaldos del kundër vendit të saj, Irina Shayk: Jo luftë, do dhuroj ndihma për ukrainasit!

Irina Shayk, ish e dashura e Cristiano Ronaldos, e cila është me origjinë ruse, së fundi mbështeti Ukrainën.

Përmes një postimi në Instagram, doli kundër vendit të saj duke i thënë jo luftës. “Jo luftës. Unë do të dhuroj për Unicef dhe Red Cross Ukraine, jepni atë që mundeni. Duke u lutur për paqe botërore”, u shpreh modelja.

Rusia nisi një sulm në Ukrainë më 24 shkurt, me Vladimir Putinin që e cilësoi atë një “operacion special ushtarak”.

Most Popular