HomeLAJMEPamje TË RËNDA! Gazetari tjetër i plagosur në Ukrainë futet me barrelë...

Pamje TË RËNDA! Gazetari tjetër i plagosur në Ukrainë futet me barrelë në spital

Kolegu i gazetarit Brent Renaud është transportuar në spital pasi mbeti i plagosur. Siç shihet edhe në pamjet e publikuara në rrjetet sociale, ai futet me barrel në spital, ku dhe do të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore. Ende nuk bëhen me dije detaje nga gjendja e tij shëndetësore.

Brent Renaud, fitues i çmimit ‘Pulitzer’ në gazetari mbeti i vrarë në Ukrainë pasi një sulmi nga ana e ushtrisë ruse. Atë e kapi një plumb në qafë dhe ndërroi jetë në vend. Renaud i kaloi dy dekadat e fundit duke prodhuar filma dhe programe televizive me vëllain e tij Craig. Një muaj më parë kishte mbushur 51 vjeç.

Most Popular